top of page
אודות מיכאל קריבוס

אודות

שמי מיכאל קריבוס - מומחה לניהול זמן ופרויקטים אבל לא תמיד הייתי כזה. את דרכי התחלתי בעולם ההייטק. במשך 32 שנים מילאתי תפקידים בכירים כגון מנהל פרויקטים, מנהל מוצר, מנהל פיתוח ומנתח מערכות בחברות הייטק וסטארטאפ מהגדולות בשוק.

מיכאל קריבוס ניהול זמן

התחלת המסע

בשביל להפוך למומחה בניהול זמן ופרויקטים הייתי צריך לעבור מסע, והמסע שלי התחיל בשולחן ממוזג בחברת גיימינג מוכרת בקומה 52 בבניין גדול בהרצליה.

משימות ופרויקטים לא הפסיקו להיערם על שולחני. מצאתי את עצמי עובד שעות ארוכות גם אחרי שקיעת החמה ולא מצליח לעמוד בבתאריך היעד (דדליין)  שנקבע.

המצב הזה תסכל את כולם: את המנהלים, את העובדים שלי, את המשפחה שלי... וגם אותי. חוסר היכולת להתנהל בצורה אפקטיבית השפיע על מצב הרוח, התפוקה וגם על אפשרויות הקידום בעבודה. לא הייתה משמעות לשעות החזרה הביתה, לא משנה אם חזרתי ב-18:00, 20:00 או 23:00, המשימות והפרויקטים היו ממשיכות להידחות, להן נוספו מטלות חדשות. המצב היה כל כך גרוע שאפילו לא קיבלתי את הבונוס השנתי שלי בסוף השנה.

הבנתי שאי אפשר להמשיך ככה וחייב להיות פתרון למצב שלי. חיפשתי אפליקציות וכלים שמטרתן לסייע בניהול זמן שלי, לא הצלחתי למצוא תשובה. הפתרון הגיע ממקום בלתי צפוי...

לפקחי הטיסה יש את התשובה

באחד הערבים צפיתי בתוכנית טלוויזיה שסקרה את העקרונות לפיהם עובדים פקחי טיסה וצוותי קרקע בנמל התעופה. התכנית הסבירה כיצד הפקחים מנהלים את הטיסות הנכנסות והיוצאות וכיצד הם מנהלים אותן: למי הם נותנים אישור המראה, מהם התנאים לעיכוב טיסה, למי נותנים עדיפות, וכיצד הם מתכננים את לוח הזמנים. התרשמתי מאוד מכמות העבודה והמשימות שמתנהלת בו־זמנית בזמן אמת וללא עזרת המחשב.

התכנית גרמה לי לחשוב על כמות המשימות או "המטוסים" שאני נאלץ להתמודד איתם בתור "מגדל פיקוח" של אדם אחד בעבודתי ואיך אני יכול לנווט אותם ללא פגע ליעד מבטחים. הבנתי שכדי לנהל את עצמי נכון דרושה לי שיטה, פילוסופיה וצורת מחשבה, הכלים שהכרתי הם רק משניים - דרוש משהו חדש, כזה שעוד לא היה.

התחלתי לחקור לעומק את הנושא, באמצעות מאמרים, ספרים ומחקרים העוסקים בנושאי ניהול זמן, ארגון, פסיכולוגיה של הצלחה, ניהול תהליכים ועוד; קראתי מעל 120 ספרים ומאמרים ועד היום אני ממשיך לקרוא, לחקור ולשפר את השיטה שלי באופן תמידי.

מיכאל קריבוס ניהול זמן
smartmockups_kurewbj3.jpg

נעים להכיר: Visual Pathways

בעזרת הידע שצברתי, פיתחתי שיטה שעזרה לי לנהל את עצמי והפרויקטים שלי, ובתור שכיר היא עבדה באופן מדהים. כמה מדהים אתם שואלים? בשנה שלאחר מכן קיבלתי שלושה בונוסים במכה אחת! הבוס שלי אמר לי ״אני לא יודע מה עשית, אבל אתה עכשיו פי כמה מונים יעיל יותר מכל מנהל אחד במחלקה!״

קראתי לשיטה Visual Pathways או נתיבים חזותיים, מאחר והיא עובדת בצורה חזותית על אזורים במוח שאיתם קל לנו להתמודד וקל לנו לבצע. הצלחתי לבצע משימות רבות במהלך היום, גם אם פתאום יש בלת"מים (משימות בלתי מתוכננות), מצאתי את הדרך לשלב אותם מבלי לפגוע בדדליין. אנשים סביבי התחילו להתעניין "איך יכול להיות שהוא מספיק כל כך הרבה?", הרי לכולנו יש בדיוק את אותה כמות השעות ביום?

הבנתי כי עליתי פה על משהו. הצלחתי גם לייצר שיטה שעוזרת לי לנהל את הזמן והפרויקטים שלי,ועכשיו הגיע הזמן להעביר את הידע שצברתי לאחרים. הודות לכך שהייתי סיסטמטי ומאורגן, יכולתי לבנות מודלים המתאימים למקרה אחד ולקיים אותם על מקרים אחרים.

גם אתם יכולים להצליח יותר ובפחות זמן!

הצטרפו לאלפים שממנפים יום יום את חייהם האישיים והעסקיים בניהול זמן חכם ואפקטיבי.

אני מזמין אתכם לקרוא את הפרק הראשון של הספר שלי "להצליח בפחות זמן" שבו אני מתאר את המסע שעברתי בדרך לפיתוח Visual Pathways.

smartmockups_kurfanoo.jpg
מיכאל קריבוס

איך אני יכול לעזור לכם ולעסק להצליח בפחות זמן?

בעסק שלנו קיימים אתגרים רבים, מעבר לניהול עצמו, הזמן משחק תפקיד חשוב בפיתוח וצמיחתו. כאשר אנחנו לא מתכננים או לא שמים לב לפרטים הקטנים ונותנים ליום לנהל אותנו, אנו עלולים להגיע למקום שלא תכננו להגיע אליו. בעזרת השיטה שלי ניתן לנתב את העסק למסלול מתאים, להרוויח זמן יקר ולהגדיל את ההכנסות שלנו.

כיום אני מייעץ לבעלי עסקים בעזרת שיטת Visual Pathways בשביל לסייע עם ניהול זמן, משימות ופרויקטים. בנוסף לייעוץ, אני גם מעביר הרצאות מרתקות, סדנאות אינטראקטיביות ואימונים אישיים בקבוצות, הכל בנושאי ניהול זמן, ניהול פרויקטים, ייעול תהליכים, התייעלות בעסק, סדר ארגוני, ניהול יומן ועוד.

בנוסף, אני מסייע להטמיע כלים לניהול יעיל כמו Monday.com, ClickUp, Trello, Microsoft to-do, Things, OmniFocus ועוד, אשר מסייעים לכם ולעסק לפרוץ קדימה ולהתניע יכולות חדשות ומשופרות.

כל הדרכים להצלחה שלך!

סדנאות פרקטיות – בסדנאות נלמד וניישם כלים רלוונטיים שיעזרו לנו בעבודה השוטפת ובניהול הזמן האישי והקבוצתי. הסדנאות מתקיימות בקבוצות של עד 17 איש וניתן לתאם מראש את המיומנות או הכלי שיועבר במסגרתן.

הרצאות – צברתי ניסיון רב במהלך השנים, הרצתי בפני יותר מ- 6,000 אנשים משנת 2018 בנושא ניהול זמן. ההרצאות שלי מלאות בערך וכלים פרקטיים להתנהלות נכונה. לא מדובר בעוד הרצאה שבא אני מעביר את הזמן והשקפים מולכם, אלא במפגש אינטראקטיבי שידע להדהים ולהעצים. ההרצאות מועברות לארגונים וחברות והן מקיפות נושאים כגון: ניהול זמן, ניהול פרויקטים ותהליכים, פוקוס בעבודה, טיפול בדחיינות ועוד. ההרצאות מותאמות לפי הצרכים של הארגון וניתן להתאים את אורכן.

אימון אישי - האימון מתאים לבעלי עסקים שמרגישים שהם לא מצליחים לבצע את המשימות והפרויקטים בעסק ובזמן. נלמד לארגן ביחד את המשימות, להגדיר יעדים עסקיים וכספיים, נציע שיטות ביצוע יעילות ונבצע מעקב עד להצלחתן. האימון מועבר באופן פרטי ליחידים ומותאם אישית למתאמנים.

פגישת ייעוץ אישית - בפגישה נבין ביחד את האתגרים של העסק בנושאי ניהול הזמן וגם את המשימות והתהליכים שלו, כך נוכל ללמוד איך לייעל אותן באמצעות כלים מתאימים. הפגישה היא מעשית, נמצא את הבעיות שיש בעסק ונציע פתרונות אפשריים עבורן.

עכשיו הרגע שלכם לקחת את הצעד הנכון לניהול זמן, משימות ופרויקטים בעסק שלכם! דברו איתי :-)

bottom of page